Jdi na obsah Jdi na menu
 


nemoce jinak...

28. 4. 2008

Alergie

Alergie bývají z duševního hlediska zapříčiněny podrážděností sebou samým, jinými lidmi nebo životem. Většina alergií vyplývá z dřívějšího traumatu, které snížilo obranu organismu. Pokud je toto trauma léčeno, alergická reakce se sníží nebo vymizí.

Z polodrahokamů: Akvamarín - všechny typy alergie, Jantar - při alergiích které postihly kůži a sliznici, Modrý Chalcedon - pomáhá při ústupu alergie, očišťuje tělo od slodin a pročišťuje lymfu., Chryopras - pomáhá při toxikaci organismu  v důsledku vysokých dávek léků, Jaspis - pomáhá u všech alergií.

Amnézie

Příčinou problémů je to, že člověk nechce vědět nebo si pamatovat věci z minulosti, nebo věci propojené s jeho životem. Proto je jednodušší vzpomínky zablokovat než řešit problémy a střet s nimi.

Bolesti hlavy

Problémy spočívající s bolesti hlavy spočívají v obavách nebo neochotě důvěřovat procesu života a jsou též způsobeny usilovným přemýšlením, snahou řídit život do nejmenšího detailu. Úporné bolesti hlavy svědčí o tom, že žijeme v napětí, konfliktech, máme v hlavě nevyřešené problémy na něž jsme zůstali úplně sami. Bolestmi hlavy se např.manifestuje nemožnost jednat svobodně nebo vyjadřovat emoce.

Z polodrahokamů: Jantar - pomáhá na bolesti v důsledku hormonálních změn, Magnesit plus Rodonit - pokud jsou použity v kombinaci mají vliv nanervové a duševní potíže, které se projevují bolestmi hlavy, Křišťál - zklidňuje bolest v důsledku citlivosti na počasí a při obecných potížích. Avšak pozor je-li špatně vyčištěn zesiluje vše!!!!!!, Smaragd - - pomáhá na bolesti hlavy vyvolanými horečkami nebo záněty.

 

Oči

Oči představují vůli vidět. Problémy s očima představují obavu nebo neochotu podívat se, jak se věci skutečně mají.

Krátkozrakost - tento člověk je více ochoten vidět to, co je přímo před ním a už méně chce vidět věci vzdálené.

Dalekozrakost - tento člověk chce vidět věci vzdálenější a méně už ty, které jsou před ním.

Z polodrahokamů: Achát - na únavu očí, Ametyst - na slzející oči a na rozmazaný pohled očí, Akvamarín - na obvyklé potíže a při únavě očí, Smaragd - únava očí

 

Dolní končetiny

Dolní končetiny představují vůli vykročit do života a pohyb vpřed. Problémy s dolními končetinami s počívají v obavách takto jednat. Může to být také s pocitu, že osoba není podporována ostatními členy rodiny.

Z léčivých kamenů: pomáhá nosit u sebe kombinace Jantaru, Magnesitu a Chalcedonu.

Bolesti kolenou - Apatit - regeneruje chrupavku, dále Aragonit - podporuje regeneraci a zklidňuje vléklé problémy s meniskusem.Dále Sluneční pyrit a Turmalín Rubelit.

 

 

Chronická únava

Příčinou je velký únik energie z pole aury, pocity beznaděje a silné přesvědčení o tom, že je nemožné život si řídit po svém. Nutno vyčistit auru a zharmonizovat čakry.

Z kamenů: Bronzit - pomáhá při vyčerpání z běžného pracovního dne. Epidot - pomáhá při vleklých onemocněních a při velké námaze. Granát pyrop - dodává odvahu při potížích a mobilizuje energii ve správný směr. Tygří železo - pomáhá při stavech vyčerpanosti a stavech slabosti.

Zuby

Příčina stomatologických problémů je obava a neochota prokousávat se svýma zubama životem. Také skřípání zubů  je nevole vyjádřit se. Pokud jsou zuby slabé nebo se více kazí, je to signál, že je pro nás těžké rozkousnout některé problémy.

Z polodrahokamů: Jantar - proti bolesti zubů a zabraňuje další nákaze zubů, Chalcedon vhodný zejména u dětí proti kazivosti a na bolesti zubů, nosí se  jako přívěšek.

 

Hrdlo

Hrdlo představuje vůli komunikovat. Problémy s hrdlem jsou způsobeny obavami nebo neochotou komunikovat nebo se slovně vyjádřit naše touhy, potřeby, obavy, starosti. Jejich příčinou je polykání slov a jejich potlačování..Vše souvisí s pocity žalu, strachu a obav.

Z léčivých kamenů při chřipce - Heliotrop - přikládá se na oblast brzlíku (mezi srdcem a hrdlem). Pokud se chřipka spojí s horečkou - Mechový Achát, Chalcedon

Chrapot - Akvamarín - používá se pokud je chrapot spojen s alergickými reakcemi, rozčilením nebo ve fázi velkého zatížení. Chalcedon - pokud je chrapot  spojen s infekcí horních cest dýchacích, Lapis lazuli- pokud je projevem potlačená zlost nebo starosti.

 

Srdce

Srdce představuje vůli milovat, mít rád. Různé problémy s tímto orgánem svědčí o nedostatku lásky v životě, např. v dětství, naložení si mnoho práce, nebo mnoho stresu po dlouhý čas. Lidé, kteří mají problémy se srdcem,mívají často rodinné problémy či partnerské a neřídí se srdcem ale rozumem.

Kameny léčivé: Aventurín - kámen proti sdečnímu infarktu, pomáhá uvolňovat stres. Růžový chalcedon - zklidňuje šelesty na srdci a posiluje celkovou činnost srdce. Heliotrop - zmírňuje zánětlivé procesy.

Žaludek

Představuje vůli ochutnávat jídlo a přijímat nové myšlenky. V žaludku trávíme nejen potravu,ale i zlost, agresivitu, odpor, žal. Různé problémy se žaludkem vyplývají z přílišného zatížení obsahem zvenku.

Překyselení - typické pro lidi,kteří příliš vážně přistupují k různým problémům,nedokáží je od sebe odhodit nebo se před nimi bránit.

Člověk s nemocným žaludkem se vyhýbá kontaktům,špatně je tzv.spolkne,potom má pocit celkové přesycenosti - má všeho po krk.

Žaludeční vředy - to je zlost spojená se strachem, nemocí nebo zlobou spojenou na sebe sama.

Kameny léčivé - Achát -  pomáhá při všech žaludečních potížích. Jantar - pomáhá při nevolnosti, která  vznikla z důvodů zánětu nebo u žaludečních vředů. Magnezit - na pálení žáhy, a překyselení žaludku. Zklidňuje škytavku.

 

Játra
Játra jsou jakousi laboratoří, kde dochází k velmi komplikovaným chemickým procesům. Játra očišťují náš organismus od nečistot a jejich efektivnost čištění narušuje zloba, zlost, nepříjemné vzpomínky, léky. Problémy s játry také mohou být z nadmíry hněvu na svět.

Z polodrahokamů - Chrysopras - posiluje činnost jater, podporuje očistu a regeneraci. Epidot - má vliv na strukturu jater. Malachit - reguluje činnost jater, pomáhá při nevolnosti.

Uši

Uši představují vůli slyšet. Problémy jsou zapříčiněny vůlí poslouchat cokoliv a kohokoliv.

Kameny - Heliotrop - měl by se používat při zánětu ucha v první řadě Sardonyx - pomáhá plně vyléčit doznívající záněty Nosí se jako přívěšek nebo se přikládají na uši.